Apartmán v přízemí

Apártmán v prvním patřeProstorný a světlý apartmán v přízemí s celkovou výměrou 148 m2 pro 5-6 osob zahrnuje dvě ložnice, ústřední halu s přímým vstupem na zahradu, světlý obývák s kuchyní a sociální zařízení s rozlehlým sprchovým koutem. K dispozici je vysokorychlostní internet a TV a plná knihovna knih.

Apartmán má plně vybavenou kuchyni (lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, kapslový kávovar, myčka, elektrický sporák, rychlovarná konvice, nádobí i utěrky).

Jedna ložnice zahrnuje manželskou postel, druhá ložnice 3 samostatné postele, vždy s povlečením. Poslední lůžko je v obýváku na pohovce.

V koupelně jsou k dispozici ručníky, toaletní potřeby a pračka.

K dispozici je zahrada s kůlnou pro uskladnění kol, parkování u domu na zahradě, badmintonové hrací pole, nafukovací loď s pádly.

Prostorný a světlý apartmán v prvním patře s celkovou výměrou 130 m2 pro 4-6 osob zahrnuje dvě ložnice, ústřední halu, světlý obývák s kuchyní a sociální zařízení s rozlehlým sprchovým koutem.   K dispozici je vysokorychlostní internet a TV. Rozsáhlá knihovna je k dispozici.


Apartmán má plně vybavenou kuchyni v retro stylu (lednice s mrazákem, kapslový kávovar, myčka, elektrický sporák, rychlovarná konvice, nádobí i utěrky).

Každá ložnice zahrnuje manželskou postel s povlečením. V obývacím pokoji lze využít rozkládací pohovku pro další spaní.

V koupelně jsou dispozici ručníky a toaletní potřeby.

K dispozici je zahrada s kůlnou pro uskladnění kol, parkování u domu na zahradě, badmintonové hrací pole, nafukovací loď s pádly.

Restaurace a obchody v okolí (pěší dostupnost)

Restaurace

Ristorante Pietro Pizzerie (cca 380m)

Restaurace Konírna (cca 450m)

Restaurace Pamplona (cca 300m)

Černý Orel (cca 800m na náměstí u zámku)


Nákup potravin

V okolí náměstí -pekárna, řeznictví u Václava, drogerie, trafika, potraviny, informační služba města, elektro, galanterie, květinářství

Penny (cca 600m)

Jatky (cca 200m směrem na Slatinu)


Prozkoumejte nádhery Poohří


Okolí do 10km

Libochovický zámek se zahradou

Barokní zámek s rozsáhlou zahradou a parkem se nachází cca 800 m od domu. Je místem narození Jana Evangelisty Purkyně. Zámek nabízí prohlídky, kde interiérová expozice představuje průřez jednotlivými historickými slohy a styly a obsahuje bohaté sbírky porcelánu, kolekce vzácných nástěnných tapiserií, porcelánu, obrazů a barokních kachlových kamen původních majitelů.

Hrad Hazmburk

Dříve Klapý se nachází cca 5 km od domu. Hrad byl na počátku 14.stol královským majetkem. Jan Lucemburský pro nedostatek financí ho musel prodat Zbyňkovi Zajícovi z Valdeka. Ten hrad Hazembruk přebudoval a nazval jej Hazenburg. Rod Zajíců zde sídlil 222 let.

Koupání v Ohři

Cca 1 km od domu, v parku pod kostelem se nachází písčitá pláž, kde je možno se koupat v čisté vodě řeky Ohře. K dispozici je nafukovaví kánoe s pádly, které vám umožní pohodovou plabu po klidné řece.

Budyně nad Ohří

Cca 8 km od domu příjemnou lesní cestou podél Malé Ohře dojdete k hradbám města, kde se nachází vodní hrad a Jandovo muzeum. 

Muzeum granátu Třebenice

Třebenice jsou vstupní branou do Českého středohoří.  V evangelickém kostele ve středu obce je muzeum granátů. Součástí sbírek je i největší v Čechách nalezený pyrop  a kopie granátových šperků místní šlechtičny Ulriky von Levetzow, poslední lásky básníka Johanna Wolfganga Goethe. Nad městem se tyčí vrch Košťálov se zříceninou odkud je nádherný výhled na Středohoří.


Okolí nad 10km

Doksany

Nachází se zde barokní zámek a rozsáhlý klášter sester premonstrátek s kostelem Narození Panny Marie. Komplex budov je protkán nadvořími s mohutným sousoším a klidnými zahradami. Krypta klášteního kostela patří k nevýznamnějším románskýcm pamatkám.

Zámek Pátek nad Ohří

Zámek se nachází u řeky Ohře vedle mlýna. Je průběžně rekonstruován, ale je otevřen veřejnosti. Prohlídky jsou téměř individuální a velice neformální. Správce zámku vás protáhne od sklepení až po půdu.  Ve vsi pobývala řada významných osobností, např. cetovatel Emil Holub, malíř Václav Březina atd. Do vsi se lze dostat po železnici (více https://www.zamekpatek.cz/)

Podřipský motoráček

Motoráček vás zaveze z Roudnice nad Labem do Mšených Lázní, které jsou malebnou lázeňskou obcí, Budyně nad Ohří, kde je vodní hrad až Libochovic. více info na:

https://kzc.cz/?sekce=pravidelne_verejne_vlaky&stranka=podripsky_motoracek

Zámek v Peruci a Oldřichův dub

V Peruci můžete nakouknout do nově opraveného rokokového zámku s unikátním schodištěm obkolopeným sochařskou výzdobou Ignáce Františka Platzera. Je taktéž místem, kde tvořil Emil Filla. Pod zámkem se nachází studánka s urostlým památným dubem, kde se dle pověsti kníže Oldřich zamiloval do nádherné Boženy. Odtud se lze dostat ke Krásné (Čechově) vyhlídce na panoramata Českého středohoří.

Terezín

Cca 20 km od domu se nachází malé pevnostní město Terezín. Vybudované pevnosti Josefem II., které měly chránit přístupové cesty během prusko-rakouských válek,  během druhé světové války sloužily nacistickému Německu jako židovské ghetto (Hlavní pevnost) a  věznice pražského gestapa (Malá pevnost). Město je protkáno historií a je zde několik muzejních expozic.

Zámek Ploskovice

Obec Ploskovice, patrně jen díky zdejšímu zámku patřícímu Habsburské panovnické rodině má malé nádražíčko a lze se sem tedy dostat vlakem. Původně letní rezidence byla rozšířena na zámek  v polovině 19. století  císařem Ferdinandem V. Habsburským pod  vedením pražského stavitele Jana Bělského, kterému asistoval architekt Josef Pokorný.

Oparenské údolí, Lovoš a Milešovka

Opárenské údolí je říční údolí Milešovského potoka v úseku od Velemína po Malé Žernoseky (vinná bolast) o délce asi pěti kilometrů. Naučná stezka vás dovede až na vrchol hory Lovoš, 570m.n.m.. Z vrcholu je nádherný výhled na České středohoří. Zde je nejvyšší vrchol Milešovka, 837m.n.m., považovaná za největrnější horu Česka. Je zde stálé meteorologické pracoviště Ústavu fyziky atmosféry AV ČR.

Žatec

Historické centrum s malebnými domy s podloubím a trojičním sloupem je centrem chmelařství a pivovarnictví. Každoroční chmelové slavnosti, Dočesná, je velkým svátkem. Je zde velké interaktivní muzeum chmele a významný Chmelařský institut. Nejmenší chmelnice se nachází přímo na náměstí.


Louny

Alias Jižní brána Českého středhoří má zajímavé historické centrum ze dvou třetin obehnané hradbami. Spojení s Libochovicemi je i železniční.